Uskutečněné akce v obci

strom svobodyVýsadba stromu svobody

V neděli 28. října 2018 se v 10.00 hodin uskuteční při příležitosti stého výročí založení Československa výsadba lípy svobody u pomníku kpt. Otmara Chlupa v obci Hnanice. Pomník se nachází na místě, kde tento voják padl 22. září 1938 při boji o celní úřad v Hnanicích. Stromy svobody (lípy srdčité) symbolizují vznik Československé republiky a v letech 1918 a 1919 jich lidé vysadili tisíce.

Celý článek...

 

vanocni vychazka 2016Vánoční vycházka

Na Štědrý den 24. prosince 2016 jsme se v 10:30 hod. sešli u kostela sv. Wolfganga v Hnanicích, abychom se společně opět vydali na vycházku ke svatým kamenům "Heiliger Stein". V cíli, kam nás dorazilo asi šedesát, jsme se zahřáli svařeným vínem a čajem. A protože spousta účastníků vzala s sebou i něco na zub, byla na kamenných základech kostela i prostřená tabule.

Celý článek...

 

babske hody 2016Babské hody Hnanice

Spolek Hnanický babinec, ve spolupráci s Obcí Hnanice a za podpory SDH Hnanice, uspořádal v sobotu 25. června již druhé taneční odpoledne s vystoupením. Letošní Babské hody zahájil svým úvodním slovem pan Josef Šimůnek a představil jmenovitě všechny účinkůjící tanečnice. V krojích se představily: Bára Berková, Jarka Dudešková, Míša Dvořáková, Romana Dvořáková, Jana Fousková,

Celý článek...

 

uklid 2016Úklid naší obce

V sobotu 16. dubna jsme se opět, již podruhé, zapojili do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Předem se přihlásilo 25 dobrovolníků, nakonec nás však bylo ještě o jednoho více. Od hlavních organizátorů jsme před úklidem obdrželi rukavice a pytle na odpad. Sraz byl v 09.00 hodin před obecním úřadem a počasí nám opravdu přálo.

Celý článek...

 

mikulas 2015Mikulášské odpoledne

V sobotu 5.12.2015 se od 15:00 hodin uskutečnilo v kulturním domě v Hnanicích  Mikulášské odpoledne. Nejdříve jsme se seznámili s tím kdo je sv. Mikuláš a potom shlédli divadelní představení (pohádku) nejen pro děti "O svatém Miluláši, jak to bylo málem jinak". Během čekání na mikulášskou nadílku probíhaly různé soutěže, zdobily se perníčky a děti také malovaly.

Celý článek...

 

mtb 2015MTB Vinice - Hnanice 26.9.2015

V sobotu dne 26.9.2015 se konal druhý ročník závodu horských kol Mountain Bike Vinice - Hnanice. Určen byl především pro závodníky amatéry se zájmem využít své horské kolo pro jízdu v terénu mezi vinicemi s průjezdy přes méně známá místa s výhledem do okolí na jedinečnou přírodu. Závod byl součástí Svatováclavských slavností vína a zúčastnilo se ho 46 dětí a 85 dospělých.

Celý článek...

 

fotbal 2015Fotbal svobodní x ženatí

Tentokrát v neděli 5. července se konalo další utkání ve fotbale mezi svobodnými a ženatými. Počasí dosahovalo tropických teplot a tak hráčům i hřišti vypomohla voda z hasičské cisterny. Protože svobodných dorazilo méně, musely se řady lehce promíchat.

Celý článek...

 

babske hody 15Babské hody

V sobotu 27. června se uskutečnily první Babské hody v Hnanicích. Prvotního nápadu paní Šimunkové, zavést tuto tradici i v naši obci, se letos chytilo několik místních žen. Sehnaly sponzory, sami si ušily kroje a zajistily organizaci. Výsledkem bylo celkem šestnáct krojovaných bab, které předvedly několik secvičených tanečků.

Celý článek...

 

sklepy 2015Den otevřených sklepů Hnanice 2015

V sobotu 2. května se ve sklepní uličce v Hnanicích konal již čtvrtý ročník vinařské akce s názvem  „Den otevřených sklepů Hnanice“. V rámci této akce, kterou navštívilo více než dva tisíce návštěvníků, bylo možno absolvovat prohlídku jednotlivých sklepů a degustovat vína nejen z ročníku 2014.

Celý článek...

 

uklidme cesko 2015Ukliďme Hnanice

Ikdyž se obec snaží své pozemky udržovat průběžně v čistotě, může člověk při procházce okolí narazit na rozfoukané odpadky nebo dokonce na černé skládky. Hnanice se tedy rozhodly zapojit do celorepublikové úklidové akce "Ukliďme Česko" a zorganizovat místní úklid.

Celý článek...

 

vanocni vychazka 2014Vánoční vycházka 2014

Tentokrát se vycházka konala za slunečného počasí a teplota se pohybovala okolo deseti stupňů. Sešla se téměř stovka účastníků a všichni si to opravdu užili. Na Svatých kamenech, které byly cílem vycházky,  čekalo občerstvení v podobě bílého a červeného svařeného vína a čaj.

Celý článek...

 

advent slavnost 2014Zahájení Adventu 2014

Tak máme za sebou slavnostní rozsvícení vánočního stromku v Hnanicích. Po úvodním proslovu starosty Martina Dvořáka a pana faráře Mariana Huska nás čekala krásná vystoupení dětí z MŠ Hnanice, mladých hasičů a dětí ze ZŠ v Šatově. Všem účinkujícím a také sponzorům moc děkujeme. Seznam sponzorů - pdf.

Celý článek...

 

martinske hody 2014Krojované hody a Svatomartinské slavnosti

Je za námi opravdu vydařený víkend, který v sobotu 15. listopadu zahájily tradiční krojované Martinské hody. V jedenáct hodin dopoledne zazněla u kostela hudba a starosta Martin Dvořák předal právo hlavnímu stárkovi, kterým byl v letošním roce Ivo Dvořák. Od této chvíle zněl obcí zpěv krojovaných, který letos poprvé na chvíli přerušilo vystoupení Spolku přátel Hroznové kozy.

Celý článek...

 

zarazeni hory 2014Zarážení hory

Spolek přátel hroznové kozy se postaral o obnovení další vinařské tradice v obci. V sobotu 6. září se před chystaným vinobraním uskutečnilo zarážení hory. Slovem hora označovali naši pradědové vinohrad. Vztyčené hotařské tyče symbolicky značí zákaz vstupu na vinice a chrání dozrávající hrozny před bouřemi, kroupami a jinými zly.

Celý článek...

 

jam session 20146. AMADEUS JAM session Hnanice

22.8.2014 pořádaly, tentokrát na hřišti v Hnanicích, Hudebniny Amadeus již 6. ročník JAM session. Použitá hudba ve videoklipu je skupina Pepa Barnet & Sešup, píseň Konec iluzí live. Počasí se naštěstí umoudřilo, vstupné zdarma a hudba skvělá. Snad se podaří v Hnanicích uskutečnit další ročník. Pro spuštění klipu klikněte na obrázek.

 

fotbal 2014Fotbal svobodní x ženatí

V sobotu, tentokrát netradičně až 5. července, se hrálo přátelské fotbalové utkání svobodní proti ženatým. Výsledek skončil nerozhodně a stejně dopadl i následný penaltový rozstřel. O výsledek šlo ale až v poslední řadě, vyhrála dobrá nálada.

Celý článek...

 

kaprmaraton 2014Carp team maraton 2014

V pátek a v sobotu 13.6.-14.6.2014 se uskutečnil již jedenáctý ročník kaprmaratonu na rybníku v Hnanicích. Soutěže se zúčastnilo dvanáct týmů. Vítězství se podařilo obhájit loňskému vítězi týmu "Kajmani", kteří ulovili devatenáct kaprů s celkovou délkou 938 cm. Druhý skončil "Kymco team" s 13 kapry a třetí se umístil "Carp team LaBoMa" s 12 kapry.

Celý článek...

 

kaceni maje 2014Kácení máje a fotbalový turnaj

V sobotu 31.5.2014 se v Hnanicích od deseti hodin rozehrál první oficiální turnaj. Zvítězilo mužstvo Vinice - Hnanice, druzí skončili domácí hasiči a na třetím místě se umístila Lenza. Od půl šesté navazovalo tradiční kácení máje. Dětem se rozdala zmrzlina.

Celý článek...

 

sklepy hnanice 2014Den otevřených sklepů 2014

V sobotu 3. května 2014 se konal již třetí oficiální ročník Dne otevřených sklepů Hnanice. Počasí sice úplně nepřálo, ale i tak bylo ve sklepní uličce hodně rušno. Své sklepy v tomto roce otevřelo čtyřiadvacet vinařů a nabízeli zhruba tři sta vzorků vína. Atmosféru dokreslovaly čtyři cimbálové muziky.

Celý článek...

 

Stavění máje a prvomájový průvod

Nově ve fotogalerii stavění máje 2014 a recesistický prvomájový průvod 2014.

Celý článek...

 

Vánoční koncert

Římskokatolická farnost Hnanice ve středu 8.1.2014 v 18.00 hodin uspořádala v kostele sv. Wolfganga v Hnanicích Vánoční koncert. Vystoupil Znojemský komorní orchestr pod vedením jáhna Williho Türka. Koncert byl uskutečněn s cílem, aby si všichni i nadále udržely vánoční atmosféru ve svých domovech a ve svých srdcích.

 

martinske hody 2013Krojované Martinské hody

V sobotu 16. listopadu se již poněkolikaté konaly tradiční krojované Martinské hody. Krojovaný průvod, vedený stárkem Michalem Válkem a stárkovou Kristýnou Dudeškovou, za doprovodu kapely "Malá dechovka", vyšel tesně po 13 hodině. Průvod vyšel jako vždy za hlasitého výskání a zpěvu: "Čí sú hody, naše hody pojďme stará do hospody, hojaja hojája ....".

Celý článek...

 

slavnosti vina 2013Hnanické svatováclavské slavnosti vína
V sobotu 28. září 2013 se v areálu Devět mlýnů nově otevřeného hotelu Vinice - Hnanice uskutečnily Hnanické svatováclavské slavnosti vína. V rámci této akce se kromě nově otevřeného komplexu také představily  další vinařství z naší obce.  O hudební doprovod se postarala Cimbálová muzika Antonína Stehlíka a Jazzová skupina Kouda´s 5.

Celý článek...

 

zmrzlina 2013Zmrzlina a koláče pro děti

První vlaštovkou ve využití úrody z našeho obecního sadu starých odrůd bylo uskutečnění akce pro děti, kde si mohly vyrobit ovocnou zmrzlinu a upéct koláče a ovocné buchty. Všechny děti, které měly zájem a dostavily se ve čtvrtek 25. července 2013 do kulturního domu, si to určitě užily. Tentokrát se zpracovala úroda rybízu.

Celý článek...

 

vanocni_vychaz_2012Vánoční výcházka

V pondělí 24. prosince se na Štědrý den od 10.30 hodin uskutečnila vánoční vycházka na Svatý kámen (Heiliger Stein). Na to, že se jednalo teprve o druhý ročník, byla účast obdivuhodná. Počasí bylo malinko nepříznivé, ale mlha a rozbředlý sníh určitě nikomu moc nevadily a všichni byli vděčni za bílé Vánoce.

Celý článek...

 

advent_2012Rozsvícení adventního stromu a svíce

V sobotu 1. prosince jsme se sešli při rozsvícení vánočního stromku a první svíce na adventním věnci. Ke kostelu sv. Wolfganga dorazilo i letošní rok opravdu hodně lidí. Devatenáctý ročník této akce zahájil místostarosta Dvořák Martin a po něm pronesl pár slov i místní farář Marian Husek.

Celý článek...

 

hody_2012Krojované hody 2012

V sobotu 17. listopadu se uskutečnily pro všechny již tradiční krojované "Martinské hody". Tentokrát devět krojovaných párů vyšlo za doprovodu kapely těsně po poledni. Chasu vedl stárek Jaroslav Zemánek, který nesl na meči právo a jablko, společně se stárkovou Martinou Zemánkovou.

Celý článek...

 
golmanFotbal svobodní x ženatí 2012 - odveta

Letošní rok se podařilo 25. srpna uspořádat ještě také odvetu již tradičního a oblíbeného sportovního klání svobodní x ženatí. Na tuto akci byl k občerstvení hráčů darován sponzorský dar, sud piva od místního pohostinství "Christl". Toto občerstvení bylo umístěno na půli hřiště hned u autové čáry a bylo hráči během zápasu hojně využíváno.

Celý článek...

 

ko_2012Kulturní odpoledne 2012

Za nádherně slunečného počasí se v sobotu 30. června konalo již celkem tradiční kulturní odpoledne. Od 14:00 hodin vystoupila nejstarši jihočeská dechová kapela Babouci. Od 16:00 hodin se potom postupně střídaly Pěvecký sbor Paniháj, Pošumavská dudácká muzika a Cimbálová muzika Vonica.

Celý článek...

 

kaceni_2012

Kácení máje a dětský den

Na počátku měsíčně června, tentokrát v sobotu druhého,  se již tradičně konalo kácení máje spojené s dětským dnem. Nejprve děti plnily připravené úkoly a za odměnu dostaly zmrzlinu. Následovalo kácení máje. Všichni se bavili i díky připravenému občerstvení a vydařenému počasí.

Celý článek...

 

fot_2012Fotbal svobodní - ženatí

Již tradičně se opět na začátku května, letos v úterý 8.5., sehrál fotbálek svobodní - ženatí.  Výkop byl v 15:00 hodin a sestava ženatých byla doplněna o pár sice svobodných, ale již zkušených borců. :-)

Celý článek...

 

sklepyDen otevřených sklepů v Hnanicích

První květnovou sobotu, tedy 5.5.2012, se od 10:00 hodin v naší obci uskutečnil první ročník akce nesoucí název: „Den otevřených sklepů Hnanice“.  Všem milovníkům vína se tak po úspěšném nultém ročníku v minulém roce opět naskytla možnost navštívit místní sklepy a ochutnat nabízené vzorky vína.

Celý článek...

 

1_majStavění máje a prvomájový průvod

Oblíbeným stavěním máje ožilo poslední dubnový den prostranství u kostela sv. Wolfganga. Letošní filipojakubskou noc přišla přivítat jaro i díky nádhernému počasí téměř celá vesnice. Stavění máje symbolizuje jaro a plodnost, zapalování ohňů pak slouží jako ochrana před čarodějnicemi.

Celý článek...

 

Dětský maškarní rej

maskarni_2012V sobotu 11.února 2012 se v místním kulturním domě konal dětský maškarní rej, který opět pořádalo SDH Hnanice.
Na akci, která byla zahájena ve tři hodiny odpoledne, dorazilo velké množství dětí se svými rodiči. Venkovní extrémní teplota, která sahala hluboko pod bod mrazu, se podepsala i na teplotě v kulturním domě. Rodiče, kteří přišli se svými dětmi, proto rádi sáhli po připraveném horkém svařáku.

Celý článek...

 

Vánoční vycházka

Na Štědrý den se od 10.30 hodin uskutečnila vánoční vycházka na Svatý kámen (Heiliger Stein). Na to, že se jednalo o "první ročník", byla účast velmi dobrá. Počasí bylo pro tuto dobu trochu netypické, ale to jistě nikomu nevadilo.

Celý článek...

 

kostel_scanAdventní koncert v Hnanicích

Ve čtvrtek 8. prosince 2011 se konal ve zcela zaplněném kostele sv. Wolfganga v Hnanicích již 18. adventní koncert, který pořádal Klub Dolní Rakousko společně s brněnským Dómským smíšeným chórem a Orchestrem katedrály sv. Petra a Pavla.

Celý článek...

 

adv_stromRozsvícení adventního stromu

V sobotu 26. listopadu se obyvatelé obce sešli při krásné příležitosti, kterou bezpochyby rozsvícení vánočního stromku spojené s besídkou dětí rozhodně je. Před kostel sv. Wolfganga dorazilo i letošní rok opravdu hodně lidí.  Již osmnáctý ročník této akce zahájil svým proslovem starosta Jiří Musil a po něm pronesl pár slov i místní farář Jiří Marian Husek.

Celý článek...

 

Dětský průvod v naší obci

V neděli 18. září se naší vesnicí rozléhalo rázné bubnování a dětské hlasy zvoucí na podvečerní představení. Jindy poklidné ulice se tak staly kulisami historického průvodu, který byl pomyslnou tečkou za sobotním Hnanickým vinobraním. Historický průvod byl o to hezčí, že za samotným nápadem jeho zorganizování stály sami děti, konkrétně Sebastian Jelínek, který byl jistě inspirován znojemským historickým průvodem.

Celý článek...

 

Obec Hnanice převzala zelenou stuhu

Jedno z hlavních ocenění, zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí, bylo naší obci slavnostně předáno 20. srpna ve vitězné obci Vavřinec, okres Blansko. Z rukou představitelů Jihomoravského kraje bylo v rámci krajského kola Vesnice roku 2011 předáno ocenění celkem 19 obcím.     

Celý článek...

 

Hnanice - Kulturní odpoledne dne 25.6.2011.

    V nádherném prostředí, pod dominantou chrámu sv. Wolfganga obklopeného rozkvetlými růžemi, se v sobotu 25. června konalo Kulturní odpoledne. 

Celý článek...

 

Přátelské fotbalové utkání 2011

Přátelák svobodní x ženatí, v lehce promíchaných sestavách, se uskutečnil v sobotu 18.6.2011 v 16.30 hod. Všem patří dík za předvedené sportovní výkony a fair-play hru.

Celý článek...

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?