martinske hody 2014Krojované hody a Svatomartinské slavnosti

Je za námi opravdu vydařený víkend, který v sobotu 15. listopadu zahájily tradiční krojované Martinské hody. V jedenáct hodin dopoledne zazněla u kostela hudba a starosta Martin Dvořák předal právo hlavnímu stárkovi, kterým byl v letošním roce Ivo Dvořák. Od této chvíle zněl obcí zpěv krojovaných, který letos poprvé na chvíli přerušilo vystoupení Spolku přátel Hroznové kozy.

Se členy spolku jsme se setkali už v září při Zarážení hory. Tentokrát byla před kostelem sv. Wolfganga připravená scénka zachycující legendu o sv. Martinovi, který skutečně přijel na bílém koni a se žebrákem prosícím o almužnu se rozdělil o svůj plášť. Z náměstí sv. Wolfganga pak všichni společně pokračovali do Sklepní uličky, kde se konaly Svatomartinské slavnosti v Hnanicích, během nichž mohli přítomní ochutnat mladá vína ročníku 2014 a pochutnat si na husích specialitách.

Krojovaný průvod pak ze Sklepní uličky pokračoval dál po vesnici a zval místní na večerní zábavu v kulturním domě, kde od osmi hodin hrála skupina Habakuk.  Lidé si s chasou mohli zatančit a na oplátku jim připravili pohoštění. V kulturním domě pak předvedli svůj secvičený taneček nejen krojovaní, ale i hnanické děti. Tančilo a zpívalo se až do rána.

Na neděli byl připraven ještě lampionový průvod, při kterém se sešla skoro celá vesnice. S rozsvícenými lampiony se pak průvod vydal od kostela, kolem obecního úřadu, dále ulicí Záhumení, Pod Skálou, okolo rybníka a Sklepní uličkou zpátky ke kostelu. Kdo chtěl, mohl si na ohni opéct buřty a pro děti byla připravena stezka odvahy.  Za báječný víkend děkujeme nejen krojované chase, ale i všem účastníkům lampionového průvodu.

Martinské hody ...
Martinské hody 2014 Martinské hody 2014
lampionovy pruv...
lampionovy pruvod lampionovy pruvod
 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?