slavnosti vina 2013Hnanické svatováclavské slavnosti vína
V sobotu 28. září 2013 se v areálu Devět mlýnů nově otevřeného hotelu Vinice - Hnanice uskutečnily Hnanické svatováclavské slavnosti vína. V rámci této akce se kromě nově otevřeného komplexu také představily  další vinařství z naší obce.  O hudební doprovod se postarala Cimbálová muzika Antonína Stehlíka a Jazzová skupina Kouda´s 5.

Prostory bývalého útvaru Pohraniční stráže – areál Devět mlýnů, známý jako „rota“ by mohl jistě mnohé vyprávět. Kdysi se to tu jen hemžilo členy pohraniční stráže, a také zde následně do roku 2001 sídlila pohraniční policie. Na vojenské téma s hlavní rolí šikany se zde v roce 1993 natáčel i film, který se jmenoval Zobani.  
A dnes? Staré budovy se proměnily k nepoznání. Vyrostl zde čtyřhvězdičkový hotel Vinice - Hnanice, který se uvedl opravdu velkolepě. Při příležitosti otevření nového hotelu se zde konaly Hnanické svatováclavské slavnosti vína, při kterých své produkty představili i ostatní vinaři z naší obce. V celém areálu tak bylo v sobotu po letech opět živo. Na pódiu vystoupila Jazzová skupina Kouda´s 5, kterou později vystřídala Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. Na slavnostech samozřejmě nemohl chybět ani lahodný burčák. Všichni přítomní si mohli prohlédnout prostory hotelu i celý areál, včetně celého zázemí vinařství Vinice Hnanice. Otevřena byla i terasa s krásným výhledem na Hnanice a okolní vinohrady, která je součástí hotelové restaurace. Dospělí si pochutnávali na vínu a burčáku a pro děti byly připraveny výtvarné dílny.
Za zastavení stál také informační stánek Cykloturistika – Region Znojemsko, kde si děti mohly zajezdit. Nesmíme zapomenout ani na recesistický orientační běh vinohrady, nazvaný příznačně „Jiříkovo vidění“. Zde se utkali jak děti, tak i dospělí. Pro děti byla připravená krátká trasa na rozcestí a kolem vinohradu zpět.  V cíli je samozřejmě čekaly zajímavé odměny a podle nadšených výrazů si malí sportovci závod pořádně užili. Dospělí se museli poprat s delší trasou orientačního běhu, při které je čekalo několik zastávek u kontrolních bodů. To, že dospělí startovali se skleničkou v ruce asi nikoho nepřekvapilo. Součástí závodu byla i ochutnávka některých vín.

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Leden 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?