1_majStavění máje a prvomájový průvod

Oblíbeným stavěním máje ožilo poslední dubnový den prostranství u kostela sv. Wolfganga. Letošní filipojakubskou noc přišla přivítat jaro i díky nádhernému počasí téměř celá vesnice. Stavění máje symbolizuje jaro a plodnost, zapalování ohňů pak slouží jako ochrana před čarodějnicemi.

     Do raních hodin pak pokračovalo posezení u připraveného ohně a ráno se v obci již také tradičně objevily nápisy před domy. Největší údiv však zažili ti, kteří nevěděli o chystané, již druhé, recesistické oslavě 1. máje.

     Vlaječky, praporky ani nazdobené vozy nechyběly v letošním prvomájovém průvodu, který stejně jako v minulém roce připravila parta místních nadšenců. Nazdobené vozy se za hlasitého oslavného volání vydaly od kostela k rybníku a sklepní uličkou zpět. Opět se ukázalo, že místní občané stojí při sobě a nebojí se recese. Nasedli na vozy a oblečeni do uniforem, nebo převlečení za pionýry, vyjeli vstříc oslavám. O zábavu nouze rozhodně nebyla a projíždějící turisté se jistě nestačili divit, co se to tady na jihu Moravy opět děje. Poté co posádky dorazily ke kostelu, pokračovalo se v oslavách prvního máje v místní hospůdce. A aby vše bylo jak se patří, z reproduktorů byla slyšet nejen státní hymna, ale i Internacionála a další podobné písně. Nálada byla naprosto úžasná a můžeme jen doufat, že prvomájový průvod se v naší obci už stal tradicí.

 

prvomájový prův...
prvomájový průvod prvomájový průvod

stavění máje
stavění máje stavění máje

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Leden 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?