1_majStavění máje a prvomájový průvod

Oblíbeným stavěním máje ožilo poslední dubnový den prostranství u kostela sv. Wolfganga. Letošní filipojakubskou noc přišla přivítat jaro i díky nádhernému počasí téměř celá vesnice. Stavění máje symbolizuje jaro a plodnost, zapalování ohňů pak slouží jako ochrana před čarodějnicemi.

Do raních hodin pak pokračovalo posezení u připraveného ohně a ráno se v obci již také tradičně objevily nápisy před domy. Největší údiv však zažili ti, kteří nevěděli o chystané, již druhé, recesistické oslavě 1. máje.

Vlaječky, praporky ani nazdobené vozy nechyběly v letošním prvomájovém průvodu, který stejně jako v minulém roce připravila parta místních nadšenců. Nazdobené vozy se za hlasitého oslavného volání vydaly od kostela k rybníku a sklepní uličkou zpět. Opět se ukázalo, že místní občané stojí při sobě a nebojí se recese. Nasedli na vozy a oblečeni do uniforem, nebo převlečení za pionýry, vyjeli vstříc oslavám. O zábavu nouze rozhodně nebyla a projíždějící turisté se jistě nestačili divit, co se to tady na jihu Moravy opět děje. Poté co posádky dorazily ke kostelu, pokračovalo se v oslavách prvního máje v místní hospůdce. A aby vše bylo jak se patří, z reproduktorů byla slyšet nejen státní hymna, ale i Internacionála a další podobné písně. Nálada byla naprosto úžasná a můžeme jen doufat, že prvomájový průvod se v naší obci už stal tradicí.

prvomájový prův...
prvomájový průvod prvomájový průvod