vino syrHnaničtí vinaři uspěli

Velkou zlatou medaili si z mezinárodní soutěže San Francisco International Wine Competition přivezli hnaničtí vinaři. Uspěli se svojí Pálavou 2014 pozdní sběr. „Tak jako Žatecký chmel nebo Budějovický Budvar se i naše moravská vína stávají světovou specialitou. Je jich málo, jsou netradiční a jsou výborná," komentoval výsledky ředitel firmy Vinice Hnanice Evžen Kašpárek.

Kolekce vín vinařství Vinice Hnanice získala Best of Nation Award.

„Oceněné víno, jako jediné z České republiky, dostalo velkou zlatou medaili a zařadilo se tak mezi nejlepších pět procent z téměř pěti tisíc vzorků z celého světa," sdělil ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška. San Francisco International Wine Competition je nejprestižnější soutěží vín v USA. „Úspěch moravských vín zde není náhodný. V zámoří naše vína budí zaslouženou pozornost pravidelně a letošních šestasedmdesát medailí navazuje na úspěchy v minulých letech," dodal Krška. Mezi dalšími oceněnými vinaři a podniky ze Znojemska byli například lechovičtí vinaři, kteří si odvezli dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, znojemský Znovín, jež má dvě stříbra či firma Víno Hort s jednou stříbrnou medailí. Již 35. ročníku soutěže se letos zúčastnilo 4902 vín z 26 zemí, což je o sedm procent více než loni. Porota byla složena ze špičkových odborníků z celého světa.

<<  Březen 2019  >>