Obec Hnanice

Obec Hnanice

vinařská obec

podatelna@obechnanice.cz | +420 515 232 133 Facebook obce Hnanice Twitter obce Hnanice Newsletter obce Hnanice

 

foreca logo

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

 

foreca logo

Novinka by podle hejtmana mohla fungovat nejpozději od letošního Znojemského historického vinobraní. Jde o zcela nový projekt. „Plánujeme v něm zkombinovat turistiku a cestovní ruch s podporou vinařství a vinohradnictví. je symbolické, že tento projekt vzniká společně s místními vinaři přímo ve Znojmě, hlavním městě vína," uvedl hejtman Hašek. Začátek i konec trasy Vinobusu je naplánovaný u Vlkovy věže ve Znojmě. „Trasu Vinobus projede čtyřikrát denně a bude mít celkem devatenáct zastávek. Do Vinobusu se vejde asi třicet turistů. Každou zastávku vybavíme informačním panelem, na kterém se lidé dozví, kam mohou zavítat. Informace budeme mít i na webových stránkách. Věříme, že lidé budou tento zajímavý projekt využívat. Očekáváme, že jim vinaři nabídnou atraktivní a kvalitní služby, " přiblížil předseda VOC Znojmo František Koudela.

Myšlenka na zřízení Vinobusu vznikla mezi vinaři na Znojemsku už před šesti lety. „Intenzivně se však na ní pracuje až v posledním roce. Projekt má podpořit jak místní vinaře, tak cestovní ruch a nebude nikterak výdělečný," nastínil Koudela. Okružní trasa Vinobusu by podle předsedy VOC Znojmo měla mít délku asi šedesát kilometrů. „Spojí centrum Znojma s okolními vinařskými obcemi," řekl Koudela.Autoři projektu si slibují nejen více turistů a milovníků vína v regionu. „Přineseme širší nabídku otevřených sklepů, které nebývají běžně otevřené. Podpoříme tím i malé vinaře. Napojení budeme mít i na vinotéky a také například na cyklotrasy. Autobus bude mít navíc i nosiči na jízdní kola, takže bude vstřícný cyklistům," doplnil.

Podle odborníka na cestovní ruch Lukáše Davida jde v případě novinky s názvem Vinobus o dobrý nápad. „Už před pěti lety jsem s ředitelem Znovínu Znojmo Pavlem Vajčnerem o této myšlence hovořil. Vím tedy, že tato myšlenka zde již existuje. Doufám, že se vše podaří zdárně dovést do praxe, Vše, co přispěje k propagaci Znojma a regionu, je dobře," reagoval David.Jak dodal, je zde také další možnost spolupráce s Rakouskem. „Je fajn, že to zodpovědní lidé pochopili. Náš region je totiž dvojnásobně zajímavý díky Dolnímu Rakousku a regionu Weinviertel. Podnikatel musí stále hledět dopředu a já zde vidím další možnosti spolupráce i s rakouskými vinaři," naznačil Lukáš David.

Jak hejtman Hašek dodal, předloží krajské radě návrh na podporu této novinky. „Tedy peníze na pořízení a provoz Vinobusu. Nyní připravujeme memorandum, které bude definovat spolupráci kraje, města a VOC Znojmo a také Centrály cestovního ruchu jižní Moravy. Předpokládám, že půjde o víceletý projekt. Na Moravě se jedná o pilotní projekt a věřím, že se jím budou inspirovat i jinde na Moravě," naznačil Hašek.

Autor: Dalibor Krutiš, Znojemský deník

logo

banner klesti

banner krizport

BLOND1

mas 2

daniz

sonpp

znak npp

retzbach logo

znregionlogo

Znak obce Hnanice

Obec Hnanice

Obecní úřad Hnanice

ul. Znojemská 113

669 02, pošta Znojmo

 

+420 515 232 133

podatelna@obechnanice.cz

IČ: 00600351

DIČ: CZ00600351

IDDS: 7k4edqq

 

KB:13025741/0100

ČS:1580589329/0800

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

© 2020 Obec Hnanice

Prohlášení o přístupnosti