dobry skutek 2013Dobrý skutek pro Podyjí

Správa Národního parku Podyjí letos podruhé ocení projekty, které zlepšují životní prostředí pro obyvatele i přírodu Podyjí. Mezi deseti navrženými kandidáty je i letošní rok obec Hnanice. Oceněny budou zdařilé úpravy staveb respektující kulturní hodnotu sídel, zásahy do veřejných prostranství nebo kvalitní péče o pozemky a další počiny. Tři oceněné z kandidátů vybere Správa parku. O čtvrtém můžete rozhodnout vy v anketě, http://www.nppodyji.cz/skutek2013.

Dobrý skutek pro Podyjí za rok 2013 vyhlásí Správa parku v úterý 26. listopadu v 17.00 hod. v Domě umění ve Znojmě. Do užší nominace na ocenění Dobrý skutek pro Podyjí se dostali jednotlivci, obce i občanská sdružení. „Chtěli jsme takto vyzdvihnout dobré příklady péče o krajinu a životní prostředí v nejširším smyslu slova, které jednoznačně zlepšují kvalitu života v Podyjí,“ řekla náměstkyně ředitele Správy Národního parku Podyjí Lenka Reiterová. Za nově vzniklou naučnou stezku i péči o stávající byly letos nominovány dva vranovské spolky. Jednu z nominací si odneslo sdružení z Popic za zdařilou rekonstrukci rodného domu Charlese Sealsfielda a vytvoření nového komunitního centra. Správa parku také navrhla na ocenění rekonstrukce soukromých domů a usedlostí ve Vranově, Konicích nebo Popicích. Vyzdvihla i péči o ovocný sad na Hradišti u Znojma. Už podruhé se do užšího výběru dostala obec Hnanice. Tentokrát za zpestřování krajiny Hnanicka a péči o ni. V internetovém hlasování máte možnost rozhodnout o svém favoritovi až do 24. listopadu. Více na www.nppodyji.cz

Péče o krajinu v okolí Hnanic (obec Hnanice)

kaplicka dobry skutek

Katastr Hnanic patří do východní teplé a intenzivně zemědělsky využívané části ochranného pásma národního parku. Zemědělskému hospodaření odpovídá i struktura krajiny, často velmi ochuzená a tvořená převážně velkými lány polí a vinic. Obec Hnanice nebyla s touto jednotvárnou krajinou spokojená a rozhodla se ji dotvořit novými prvky. Dle vyprávění pamětníků hnaničtí nalezli místa, kde stávaly dávno zaniklé poklony u cest, a jedenáct jich nově vybudovali. Zasvětili je pečlivě vybraným světcům, kteří jistě budou bdít nad obyvateli i návštěvníky Hnanicka. K cestám mezi poklonami doplnili ovocná stromořadí. Stromy dnes už nesou chutné ovoce, které poskytne každému poutníkovi vítané osvěžení. Hnanicko se znovu stalo malebnou krajinou měkkých linií, která láká k procházce i odpočinku. Hnanice jsou jednou z mála obcí ochranného pásma, která dosud investovala tolik energie i financí i do péče o stav katastru mimo zastavěné území obce.

V roce 2012 již naše obec získala jedno ze tří hlavních ocenění od Správy Národního parku Podyjí - Dobrý skutek pro Podyjí 2012. Správci parku ocenili obec Hnanice za to, že se rozhodla skrýt elektrické vedení pod zem.

Děkujeme za vaše hlasy.

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Leden 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?