rozpocet logoRozklikávací rozpočet obce Hnanice

Již druhým rokem jsou na www.rozpocetobce.cz prezentovány rozpočty všech obcí ČR. Zdrojem dat jsou oficiální informace o rozpočtech obcí publikované Ministerstvem financí ČR v systémech ARIS a ÚFIS.

Cílem služby je rozšířit povědomí o rozpočtech obcí. V roce 2013 se vytvořilo několik dalších novinek, které mohou usnadnit hledání cest k efektivnějšímu hospodaření obcí.

Otázky, s kterými Vám web například pomůže:

V čem se liší nejvíce výdaje Vaší obce a jiné srovnatelné obce?

Na Porovnání obcí zadejte jméno své a druhé obce a zvolte "Porovnat".
Více na "V čem se nejvíce liší výdaje Hradce Králové a Pardubic? Prahy a Brna? Teplic a Děčína?"

Která obec podobná té vaší utrácí nejvíce/nejméně za určitou oblast rozpočtu?

Na Výběru obcí zadejte, která oblast rozpočtu Vás zajímá, pro obce v jakém kraji a pásmu velikosti obce a zvolte "Vybrat obce".
Více na "Která obec ČR utrácí nejvíce za XYZ?"

Jak se vyvíjela určitá oblast rozpočtu od roku 2000?

Na www.rozpocetobce.cz vyhledejte obec, která Vás zajímá. Klepnutím na oblast rozpočtu například "Vzdělávání" se dostanete k podrobnějším údajům za danou oblast rozpočtu. Klepnutím na ikonu grafu resp. text "Vývoj" si zobrazíte, jak se daný ukazatel vyvíjel od roku 2000.
Více na "Není v obci dost míst ve školce? Podívejte se, jak obec utrácela za tuto či jinou oblast od roku 2000."

<<  Září 2019  >>