ministr 2013Ministr Podivínský navštívil Národní park Podyjí

Ministr Tomáš Jan Podivínský v úterý 30.7.2013 v rámci svých pracovních výjezdů po České republice navštívil Národní park Podyjí. Vedení správy národního parku představilo konkrétní projekty, které chce financovat z programu návštěvnické infrastruktury a setkal se i s představiteli místní starostů, podnikatelů a přírodovědců.

Image
Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský a ředitel Správy Národního parku Podyjí Tomáš Rotröckl na vyhlídce na Novém Hrádku. FOTO: David Grossmann/Správa Národního parku Podyjí

Investici za 150 milionů korun do povalových chodníků, přístřešků proti dešti a informačních tabulí a další položek návštěvnické infrastruktury pro národní parky a chránněná území podepsal ministr Tomáš Jan Podivínský 16. července 2013. Vedení Správy parku také ministra informovalo o spolupráci s Rakouskem, zájmu návštěvníků o národní park nebo připravovaných projektů z Operačního programu Životní prostředí.

Ministr Tomáš Jan Podivínský navštívil i zříceninu hradu Nového Hrádku a vyhlídku Šobes, která se v rámci podpory návštěvnické infrastruktury zpřístupní a kde se revitalizují stepní společenstva, která jsou zdevastována ilegálními vstupy.

Ministr Tomáš Jan Podivínský zmínil i svůj vztah k jižní Moravě, kde se narodil a má zde své rodinné vazby.

Kontakt pro více informací:

Matyáš Vitík
tiskový mluvčí MŽP a ředitel odboru tiskového a marketingu
Mobil: 606 111 060

<<  Červenec 2019  >>