znak_nppDobrý skutek pro Podyjí 2012

V úterý 11.12.2012 převzal zástupce naší obce, místostarosta Dvořák, jedno ze tří hlavních ocenění od Správy Národního parku Podyjí  - Dobrý skutek pro Podyjí 2012. Správci parku ocenili obec Hnanice za to, že se rozhodla skrýt elektrické vedení pod zem, dopravní společnost ZDS Psota za propagaci a užívání plynového pohonu a pana Marka Tejrala za péči o hradišťské terasy.

hnanice_kabel

Lidem se v internetovém hlasování nejvíce líbila oprava fasády na rodinném domě v Konicích, Hnanice skončili na třetím místě. Správa parku ocenění Dobrý skutek pro Podyjí udělovala letos poprvé.
„Tři oceněné jsme vybírali z osmi nominovaných.  Ale už samotné nominace chápeme jako svého druhu ocenění a chtěli bychom takto poděkovat všem, kteří zvelebují Podyjí,“ uvedla náměstkyně ředitele Správy Národního parku Podyjí Lenka Reiterová.
Správci parku letos ocenili obec, jednotlivce i soukromou společnost. „Hnanicím se povedlo, díky uložení elektrického vedení do země, dát znovu vyniknout historicky a architektonicky cenným prvkům tamní Okružní ulice. Marek Tejral zase svojí příkladnou péčí o hradišťské terasy dokázal, že místo příjemné lidem může být vyhledávané i řadou vzácných druhů rostlin a živočichů. Společnost Psota díky používání plynového pohonu zlepšuje kvalitu ovzduší na Znojemsku a zároveň také propaguje šetrné zdroje energie. Rádi bychom, aby tato akce a všechny nominace fungovaly jako příklady dobré praxe, a těšíme se, že podobné zdařilé rekonstrukce nebo zásahy do veřejného i soukromého prostoru budeme moci nominovat a ocenit i v následujících letech,“ shrnula Reiterová.
Do internetové ankety se nakonec zapojilo 835 hlasujících. Největší podporu, 292 hlasů, vyjádřili návštěvníci webu manželům Hejlovým za citlivou rekonstrukci fasády rodinného domu v Konicích, při níž zachovali cenné zdobné prvky fasády. V těsném závěsu za nimi zůstala rozsáhlá rekonstrukce usedlosti v Lukově. Její majitelé stavbě, která utrpěla minulými přestavbami, navrátili její původní architektonický výraz. Třetí skončila obec Hnanice.

dobry_skutek_2012

<<  Březen 2019  >>