Bonusu VÁDEMÉCA VÍNA počasí nepřálo

Znojmo: Přesto, že bylo počasí, že by psa, jak se říká, nevyhnal, na košt vína se jít dalo. Věrným hostům Vádeméca vína by v účasti nezabránily ani padající trakače. A tak ti co se nenechali odradit špatným počasím, udělali dobře, protože na ně čekala vynikající vína ze špičkového vinařství Kořínkových z Hnanic.

Vinařství se věnoval Josef Kořínek se svojí ženou Oldřiškou v obci Hnanice, která je přímo na hranici od nepaměti. A to již v době kdy měly hraniční dráty přímo pod okny. Rozhodly se v r. 1991 věnovat svému koníčku naplno. Založili malé vinařství spolu se svými syny Josefem a Petrem a začali, jak se říká od píky 1,5 ha vinice a dnes obhospodařují již 23 ha vinic a svými špičkovými víny, kterých ročně vyprodukují přes 20 tisíc lahví obšťastní hezkých pár milovníků tohoto nápoje bohů. Své vinice mají na třech viničních tratích - Knížecí vrch, Fládnické a U Chlupa. Dnes se vínům věnují převážně již synové s důrazem na ekologii systémem integrované produkce. Používají moderní technologie a trendy. Nebojí se experimentovat. Produkci mohou zákazníci získat v jejich vlastní prodejně v místě, ale bohatě zásobují i ty nejlepší vinotéky.

Vinařství má k dispozici 3 sklepy. Degustační, produkční a ten největší na vyzrávání především červených vín a skladování. Produkují vína bílá, rosé i červená. Základ odrůdové skladby tvoří Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Müller Thurgau a Ryzlink vlašský a Pinot  Blanc. Vína z hnanických tratí mají svoji specifickou chuť a vůni. Z červených produkují nejvíce Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Frankovku, Dornfelder, Rulandské modré a Svatovavřinecké. Vína produkují ve všech kategoriích od zemského po výběr z hroznů nebo bobulí. Mají svoje cuvé Rudgerus nazvaného podle stejnojmenného rytíře z r. 1201. Ať již pojedete do Rakouska nebo domů přes Hnánice nebo vyrazíte do Podyjí, určitě neuděláte chybu, když se zastavíte na doušek špičkového vína u Kořínků v Hnanicích a navíc zjistíte, že umí perfektně skloubit vína i s gastronomií.

•  Vydáno: 19.4.2010 12:41  •  Autor: Znojemský týden

Aktualizováno (Pondělí, 20 Prosinec 2010 21:07)

<<  Květen 2019  >>