Festival vína otevřel třicet sklepů

Znojemsko - Třicet sklepů v pěti vinařských obcí - Novém Šaldorfu, Hnanicích, Šatově, Dobšicích a Znojmě – otevřel dnešní den Festivalu otevřených sklepů. Návštěvníkům přálo slunečné počasí, do sklepních uliček se jich vydalo přes tisícovku.

Dvoudenní akce, pořádaná Nadací Partnerství a postupně představující vína a vinaře jednotlivých moravských podoblastí, má na Znojemsku premiéru. „Druhý ročník festivalu zahajujeme na Znojemsku. Sledujeme stoupající trend zájmu návštěvníků. Loni na podzim přijelo na Mikulovsko na devět set hostů, tentokrát očekáváme ještě větší zájem,“ řekl ředitel festivalu Juraj Flamik.

S průběhem prvního dne festivalu byl spokojen šaldorfský vinař Marek Špalek. „Krásné počasí, fungující doprava, dobrá organizace a spousta návštěvníků. Co víc si pro propagaci vinařské oblasti přát?“ shrnul vinař.

Nadšeni byli i samotní festivaloví hosté. „Nevím, co bych akci vytkla. Všechno funguje, jak má, vína jsou výborná, program pestrý, doprava mezi vesnicemi bezvadná. Snad jen ta cena. Jsme tu i s dcerou a za tři lidi jsme tak zaplatili skoro tři tisíce. To je skutečně dost,“ řekla Ilona Nekolná, která za znojemskými víny přijela až ze slovenského Prešova.

Pořadatelé prodávali vstupenky v předprodeji za 790 korun, přímo na místě pak za 990 korun. Cena zahrnovala degustaci až tří set vzorků vín ve třiceti otevřených sklepích, kupóny k odběru vín v hodnotě dvě stě korun, degustační skleničku s logem festivalu, tašku se startovacím balíčkem a Průvodce festivalem s programem a profily vinařů i obcí, možnost využití festivalové kyvadlové dopravy mezi jednotlivými obcemi a slevu na knížky a vína u partnerských firem.

Festival otevřených sklepů pokračuje na Znojemsku ještě i zítra. Bližší informace lze najít na webových stránkách www.otevrenesklepy.cz.

Znojemský deník, Autor: Daniel Smola, 18.4.2010

Aktualizováno (Pondělí, 20 Prosinec 2010 21:07)

ouhnanice@volny.cz
<<  Leden 2019  >>