Lidé si mohou vyrobit vlastní víno - ve vinařském lyceu

Znojmo, Hnanice – Možnost vyrobit si vlastní víno, i když zájemce nemá sklep ani lis na hrozny, nabízí nově Znojemské vinařské lyceum. Ve svém programu chce klienty seznámit nejen s jeho výrobou a tvorbou, ale také s místními vinaři, jejich vinohrady a sklepy. 

zvl      „Nápad vznikal postupně. Spolupracoval jsem s mnoha vinaři, kteří se poptávali po lidech, jež by měli zájem o výrobu vína, vinohradnictví a vinařství. Dalším impulsem byly i zkušenosti, které jsme získali v zahraničí. Takže jsme se rozhodli vytvořit program zároveň jak pro vinaře, tak pro milovníky vína,“ popsal ředitel Znojemského vinařského lycea Vladislav Rakušan.

 

Projekt se uskuteční od šestnáctého do osmnáctého září v Penzionu Vinohrad ve Znojmě – Hnanicích. „Praktická část začne odbornými přednáškami. Následně provedeme zájemce po vinicích, vinařstvích a sklepních hospodářstvích ve vybraných teritoriích Znojemské vinařské podoblasti. Poslední den se účastníci programu sejdou se svým vinařem, kterého si před zahájením vzdělávacího programu vyberou z naší nabídky,“ doplňuje Rakušan.

 

Výsledkem třídenní spolupráce by měla být smlouva na koupi sta litrů vína, které si klient doladí podle sebe a vyrobí si tak vlastní originální víno. Přihlášky je možno zaslat nejpozději do dvanáctého září. Bližší informace na www.znojemia.cz


Znojemský deník, 7.9.2011, Martina Svatoňová

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?