Lidé si mohou vyrobit vlastní víno - ve vinařském lyceu

Znojmo, Hnanice – Možnost vyrobit si vlastní víno, i když zájemce nemá sklep ani lis na hrozny, nabízí nově Znojemské vinařské lyceum. Ve svém programu chce klienty seznámit nejen s jeho výrobou a tvorbou, ale také s místními vinaři, jejich vinohrady a sklepy.

zvl      „Nápad vznikal postupně. Spolupracoval jsem s mnoha vinaři, kteří se poptávali po lidech, jež by měli zájem o výrobu vína, vinohradnictví a vinařství. Dalším impulsem byly i zkušenosti, které jsme získali v zahraničí. Takže jsme se rozhodli vytvořit program zároveň jak pro vinaře, tak pro milovníky vína,“ popsal ředitel Znojemského vinařského lycea Vladislav Rakušan.

Projekt se uskuteční od šestnáctého do osmnáctého září v Penzionu Vinohrad ve Znojmě – Hnanicích. „Praktická část začne odbornými přednáškami. Následně provedeme zájemce po vinicích, vinařstvích a sklepních hospodářstvích ve vybraných teritoriích Znojemské vinařské podoblasti. Poslední den se účastníci programu sejdou se svým vinařem, kterého si před zahájením vzdělávacího programu vyberou z naší nabídky,“ doplňuje Rakušan.

Výsledkem třídenní spolupráce by měla být smlouva na koupi sta litrů vína, které si klient doladí podle sebe a vyrobí si tak vlastní originální víno. Přihlášky je možno zaslat nejpozději do dvanáctého září. Bližší informace na www.znojemia.cz

Znojemský deník, 7.9.2011, Martina Svatoňová

<<  Červenec 2019  >>