Vesnice roku: bodovaly Božice, Hnanice a Dubňany

Vísky, Znojmo - I obce ze Znojemska získaly ocenění v letošním krajském kole soutěže vesnice roku. Porotci, kteří zasedli ve Vískách na Blanensku, poslali na Znojemsko stuhy a zvláštní ocenění. Jihomoravskou obcí roku jsou letos Lužice na Hodonínsku.

Hned první přihláška do soutěže přinesla úspěch Božicím, kterým porota udělila oranžovou stuhu za spolupráci se zemědělci. „Myslím, že porota ocenila naši spolupráci zejména s Družstvem božických vinařů a to, že máme obecní sklep, který chceme upravit na vinařské muzeum,“ sdělil starosta Miroslav Klíč, který předpokládá, že obec bude o titul vesnice roku soutěžit i napřesrok. „Je to užitečné. Setkáme se při té příležitosti s dalšími starosty, vyměňujeme si zkušenosti,“ dodal Klíč.

Za dlouhodobý aktivní přínos v Programu venkova dostal mimořádné ocenění starosta Hnanic Jiří Musil. „Program je velmi užitečný zejména pro malé obce. Sami jsme z něj úspěšně čerpali ať sami jako obec, nebo další obce sdružené ve svazku Daníž,“ řekl Musil. Hnanice letos získaly Fulínovu cenu, diplom za příkladnou květinovou výzdobu. Další diplom putoval do Horních Dubňan, jako ocenění příkladné péče o tradiční venkovskou zástavbu.

Dvě menší ceny dostaly také Chvalovice. Porota jim udělila diplom za vzorné vedení obecní kroniky a obec uspěla i v kulinářské soutěži svým receptem na rolovanou panenku.

Znojemsý deník, Autor: Martin Moštěk, 5.6.2009

Aktualizováno (Pondělí, 20 Prosinec 2010 21:03)

<<  Květen 2019  >>