Z vesnice roku vezou obce jednu stuhu a čtyři uznání

Hnanice, Božice – Zelenou stuhu a tři čestná uznání získaly obce ze Znojemska v krajském kole soutěže Vesnice roku. Ocenění putují do Hnanic, Božic, Horních Dunajovic a Výrovic.

Z pěti hlavních cen zůstane na Znojemsku jediná. Hnanice dostaly Zelenou stuhu za péči o zeleň. Soutěžíme už několik let. Víme, že na hlavní cenu ještě dlouho mít nebudeme. Proto jsme usilovali právě o Zelenou stuhu. Úspěch nás proto náležitě těší,“ řekl starosta Hnanic Jiří Musil.

Dodal, že Hnanice v minulých ročnících získaly různá čestná uznání a třikrát Fulínovu cenu za květinovou výzdobu. „Letos nám pomohlo i to, že hodnotící komise přijela v době, kdy kvetlo všech tři sta růží, které jsme po obci vysázeli. Neděláme to jen kvůli soutěži, ale i pro to, aby vesnice vypadala pěkně. Máme také velmi dobrý pocit z toho, když vzhled obce chválí třeba turisté, kteří se tu zastaví,“ dodal starosta.

Zvláštní uznání poslali porotci na Znojemsko tři. Božice ocenili za obnovu kina, Horní Dunajovice za péči o vodní prameny a Výrovice za činnost tamního sboru dobrovolných hasičů. „Soutěže se účastníme pravidelně. Letos jsme porotě představili hlavně kulturní život v obci. Kino už asi deset let opravuje místní nadšenec. Promítá i pro školu a školku, pořádá besedy či adventní koncert,“ uvedl místostarosta Božic Jiří Čada.

Krajské kolo Vesnice roku letos vyhrála a Zlatou stuhu dostala obec Vavřinec z Blanenska.

Znojemský deník 6.6.2011, Martin Moštěk

VÝSLEDKY
Vítěz krajského kola soutěže Vesnice roku 2011 v Jihomo­ravském kraji – Zlatá stuha – Vavřinec (okres Blansko)
Modrá stuha za společenský život – Rudka (okres Brno-venkov).
Bílá stuha za činnost mládeže – Strachotín (okres Břeclav).
Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí – Hnanice (okres Znojmo).
Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu – Hýsly (okres Hodonín).
Diplom za vzorné vedení kroniky – Želetice (okres Hodonín).
Diplom za vzorné vedení obecní knihovny – Tvrdonice (okres Břeclav).
Diplom za rozvíjení lidových tradic – Tvrdonice (okres Břeclav).
Cena naděje pro živý venkov (tzv. duhová) – Hýsly (okres Hodonín)
Zlatá cihla – Ždánice za obnovu božích muk a kapličky.
Mimořádné ocenění za péči o vodní prameny v obci – Horní Dunajovice (okres Znojmo).
Mimořádné ocenění za rozvoj cestovního ruchu – Němčičky (okres Břeclav).
Mimořádné ocenění za obnovení provozu kina – Božice (okres Znojmo).
Mimořádné ocenění za činnost hasičského sboru – Výrovice (okres Znojmo).
Mimořádné ocenění za práci starosty – Unkovice (okres Brno-venkov).
Mimořádné ocenění za příkladný kulturní a společenský život – Železné (okres Brno-venkov).
Mimořádné ocenění za příkladné řešení infrastruktury – Petrov (okres Hodonín).
Mimořádné ocenění za uplatňování principů zdravé výživy v mateřské škole – Násedlovice (okres Hodonín)

<<  Březen 2019  >>