mountain bike 2016MTB Vinice Hnanice 2016

Třetí ročník klasického závodu horských kol na rozhraní Národního parku Podyjí je určen především pro závodníky amatéry se zájmem využít své horské kolo pro jízdu v terénu mezi vinicemi s průjezdy přes méně známa místa s výhledem do okolí a jedinečnou přírodu. Opravdová jízda terénem a téměř nedotčenou krajinou v blízkosti Národního parku Podyjí se vrací k počátkům Cross country.

Jízda v terénu tvoří více 95% povrchu jednoho okruhu. Každý si může vybrat počet okruhů podle svých schopností. Na startovní čáru se mohou postavit cyklisté ke svému „prvnímu“ závodu a přitom své síly prověří se stejně vyrovnanými závodníky. Pro zdatnější jsou připraveny dva okruhy a pro „profesionály“ tři okruhy. Každý soutěží ve své věkové ale především v jedné ze tří výkonnostních kategorií.

Diváci a doprovod mohou využít několika atraktivních míst ke sledování závodníků v bezprostřední blízkosti při stoupáních a ve sjezdech. Při závodu na 60 km uvidí bikery postupně třikrát na jednom stanovišti. Ideálním pozorovacím místem velké části trasy a pohled do krásné krajiny je z terasy restaurace Vyhlídka přímo v hotelu Vinice Hnanice. Při výhledu z terasy uvidíte v terénu na zajímavých místech vlajky partnera závodu firmy TKF, které vám pomohu při orientaci průjezdu závodníků v krajině.

Termín závodů: sobota 24. 9. 2016 

Místo prezentace a startu: areál Hotelu Vinice Hnanice (kongresové centrum) na rozhraní Národního parku Podyjí. Prezentace:
od 7.30 do 9.00 hodin (v pátek od 17.00 do 20.00 hodin) POZOR!!!!!! Poslední možnost přihlášení na místě pro dětské a další kategorie do 9.00 hodin.  

Start: dětské kategorie – odrážedla těsně před startem hlavního závodu cca v 9.20 hodinhlavní kategorie v 9.30 hodin (I. vlna 3 okruhy, II. vlna 2 okruhy, III. vlna 1 okruh)ostatní dětské kategorie po startu hlavní kategorie cca v 9.40 hodin Vyhlášení výsledků:
v cca 13.30 hodin (dětské kategorie a hlavní kategorie). 

Přihlášky: dětské kategorie na místě nejpozději do 9.00 hodin, ostatní nejlépe předem– přihlášky pro jednotlivé kategorie – okruhy na www.vinice-hnanice.cz .Následně budete informováni o přijetí přihlášky a uvedeni v přehledu startujících. Startovné:
děti do 15 let zdarma (Žáci 2 a nižší kat.), Junioři 150 Kč, Kadeti 250 Kč, ostatní do 21. 9. (připsané na účtu pořadatele) 350 Kč, na místě v den akce nebo v pátek od 17.00 do 20.00 hodin v místě prezentace 400 Kč.V ceně:
parkování, startovní číslo, dárky od partnerů, občerstvení na trati, občerstvení po ukončení závodu, mytí kol, mytí závodníků, doprovodný program, kupóny pro ochutnávku vína/burčáku v odpolední části akce -  Hnanické Svatováclavské slavnosti vína. 

Trať: okruh 19,5km – 275m převýšení, vedena po lesních a polních cestách, v některých místech pouze pěšinky nebo průjezdy mezi řádky vinohradu, část tratě vedena po loukách, pouze cca 5% tratě vedena po asfaltu - nutné přejezdy mezi terénními úseky tratě. Rozlišení tratí:
1 okruh 18,5km– 275m převýšení „Můj první závod“ pro každého cyklisty, který má zájem si vyzkoušet závod horských kol, ale zatím nemá tolik natrénováno a přesto chce stát na stupních vítězů. V této kategorii nemohou startovat závodníci s licencí ČSC a registrováni v jednotlivých pohárech závodů horských kol nebo maratonů.2 okruhy 39km – 550m převýšení „Jsem závodník amatér“ pro závodníky amatéry, kteří již vyzkoušeli náročnost závodů horských kol, ale s opravdovými závodníky se zatím nemohou rovnat.3 okruhy 58,5 km – 825m převýšení „Tvrdě trénuji a pravidelně závodím“ pro všechny, kteří jsou držiteli licence Českého svazu cyklistiky a jsou přihlášeni v jednom z pohárů horských kol nebo maratonů v ČR. 

Značení tratě: trať bude kompletně vyznačena ve středu 21. 9. do 20.00 hodin prostřednictvím směrových šipek a „mlíkem“ žluté barvy.

Každých 5 km bude umístěna značka s počtem km do „cíle“ jednoho okruhu. Před cílem bude značení vzdálenosti 3 km, 2 km, 1km a 500 m. 

Pořadatelská služba: bude zajišťovat bezpečný průjezd cyklistů především po obecních komunikacích, v místech, kde trať prochází po pěších nebo cyklistických trasách.Cílem je zabezpečit plynulý a bezpečný průjezd cyklistů s minimálním omezením ostatních uživatelů. Na trase – 1 okruh, který měří 19,5 km, bude bezpečnostní opatření dle interní směrnice k tomuto závodu zajišťovat 35 pořadatelů a zdravotníků. 

Občerstvovací stanice: v místě průjezdu vinohradem mezi obcemi Popice a Havraníky.Vybavení:
čistá voda, iontové nápoje a energetické tyčinky, banány, pomeranče, jablka a několik druhů moštů z produkce firmy POMONA Těšetice, pro zájemce o „rychlejší“ jízdu burčák z produkce vinařství Vinice Hnanice. Významným doplněním energie může být i vinná šťáva. 

Dětská občerstvovací stanice: výhradně pro děti přihlášené do dětských kategorií – umístěna u vstupu do areálu.Vybavení:
čistá voda, iontové nápoje a energetické tyčinky, jablka a několik druhů moštů z produkce firmy POMONA Těšetice, pro zájemce o „rychlejší“ jízdu vinná šťáva z produkce vinařství Vinice Hnanice. 

Zdravotní zabezpečení: na vyznačených místech viz mapa závodu, bude zdravotník s potřebným vybavením pro poskytování první pomoci.V místě startu stanoviště lékaře a sanitního vozu. Ošetřovna v místě prezentace. 

Servis: v místě prezentace a startu servisní stan Park TOOL pro základní seřízení a doladění kol před startem + kompresor a pro zájemce vážení kol.Na trase v místě občerstvovací stanice kontaktní bod projektu „Místa technické a první pomoci“ – SELF SERVICE pro nouzové opravy kol. 

Mytí kol: Po ukončení závodu v zadní části hospodářské budovy cca 50 m od startu po směru jízdy (POZOR!!!!! Závodníci, kteří pojedou závod na 1 nebo 2 okruhy, musí dbát zvýšené opatrnosti při pohybu po trati, na které může ještě probíhat závod na tři okruhy.)V případě nepříznivého počasí (déšť v den akce a těsně před akcí) budou na kritických úsecích tratě k dispozici  - košťata a další pomůcky pro odstranění bahna spolu s vodou.POZOR!!!!!!!! Pro mytí kol není dovoleno používat biotop v areálu. 

Mytí závodníků: Sprchy v místě vstupu do wellness centra cca 25 m od prezentace směrem k tenisovým kurtům. Doporučujeme vhodnou obuv do šaten. 

Strava pro závodníky: Přihlášeni závodníci od kategorie Kadeti budou mít na výběr z dvou jídel pouze v restauraci, která je ve stejné budově jako prezentace a zázemí závodu (kongresové centrum) po předložení stravenky, kterou obdrží při prezentaci. Další možnost stravování přímo v restauraci nebo na terase Vyhlídka v hlavní budově hotelu.Zároveň je možné využít stánky s občerstvením, které budou instalovány na parkovišti u hotelu. V nabídce bude víno, burčák a různě tepelně upravené maso.Pro děti přihlášené do závodu v  dětských kategorií malé občerstvení u vstupu do areálu – Dětský dopravní koutek. 

Organizační opatření: Oficiální projetí tratě v neděli 18. 9. v 14.00 hodin u Hotelu Vinice Hnanice. Před vyjížďkou následuje prohlídka hotelu a vinařství s malou ochutnávkou.Trať bude kompletně vyznačena od středy 21. 9. 2016 od 20.00 hodin.Z důvodu ochrany přírody a bezpečnosti závodníků je kapacita průjezdnosti tratě omezena počtem 300 závodníků mimo dětské kategorie (kategorie Kadeti a Junioři se započítávají do celkového počtu).Závodníci jsou povinni využívat pouze značenou trasu závodu a především v úseku Staré vinice – vřesoviště nevybočovat z pěšiny do volného terénu. Vyjetí z tratě nebo zkrácení může vést k diskvalifikaci.Pro parkování vozidel je určena travnatá plocha při odbočení z hlavní komunikace cca 1km od prezentace. Z bezpečnostních důvodů není povoleno parkování před hotelem. 

Ceny: Finanční prémie pro závod na 3 okruhy v jednotlivých kategoriích. V případě, že v kategorii bude více jak 5 závodníků.  Dále závodníci na stupních vítězů obdrží dle pořadí sady vín z produkce Vinařství Hnanice, ceny od partnerů, slevové kupóny pro využití služeb hotelu Vinice Hnanice a dalších podporovatelů. V dětských kategoriích na stupních vítězů láhev 0,7l, vinné šťávy z produkce vinařství Vinice Hnanice, tokeny do Kinderweltu, cyklistické láhve a ceny od partnerů. Všechny děti v pořadí od 4. místa obdrží při vyhlášení drobné ceny od partnerů. 

Kategorie a přihlášky jsou zveřejněny na stránce organizátora na následujícím odkazu: http://www.vinice-hnanice.cz/mtb-vinice-hnanice-2016.html

Závod horských kol tvoří dopolední doprovodnou akci: Hnanické Svatováclavské slavnosti vína, které začínají v 14.00 hodin. Součásti startovného jsou poukázky pro ochutnávku vína a burčáku. Doprovodný program závodu od 10.00 hodin:Pro děti – Dětský dopravní koutek:Výtvarná soutěž „Moje cyklistická láhev“ – grafický návrh cyklistické láhve
Soutěž – stavění obalů od moštů do výšky
Šlapací káry, trojkolky, koloběžky a odrážedla
Kreslení na chodníku a na mobilní školní tabuli
Dopravní testy
Ochutnávka moštů Pro dospělé – Poučení, zábava a doplnění cyklistické výbavy:Servisní stánek pro nejnutnější opravy a seřízení kol před závodem – Park Tool
Informační stánek – cykloturistika v regionu (mapové podklady regionu a tipy na výlety)
Ochutnávka výrobků firmy EXPRES MENU
Cyklistické kuriozity – několik zvláštních a speciálních kol s možností vyzkoušení
Výstava kreslených vtipů s cyklistickou a vinařskou tematikou
Prohlídka kol a vydání certifikátu o technickém stavu kola – vážení kol
Cyklistické lékárničky, obaly na mapy, cyklistické doplňky a reklamní předměty pro cyklisty
Testovací jízdy elektrokol

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?