mountain bikeMountain bike Hnanice
První ročník klasického závodu horských kol na rozhraní Národního parku Podyjí se uskuteční v sobotu 27.9.2014. Je určen především pro závodníky amatéry se zájmem využít své horské kolo pro jízdu v terénu mezi vinicemi s průjezdy přes méně známa místa s výhledem do okolí a jedinečnou přírodu.
Opravdová jízda téměř nedotčenou krajinou v blízkosti Národního parku Podyjí se vrací k počátkům Cross country.
 Jízda v terénu tvoří 95% povrchu jednoho okruhu.Každý si může vybrat podle svých schopností. Na startovní čáru se mohou postavit cyklisté ke svému „prvnímu“ závodu a přitom své síly prověří se stejně vyrovnanými závodníky. Pro zdatnější jsou připraveny dva okruhy a pro „profesionály“ tři okruhy. Každý soutěží ve své věkové ale především v jedné ze tří výkonnostních kategorií.
 
Diváci a doprovod mohou využít několika atraktivních míst ke sledování závodníků v bezprostřední blízkosti při stoupáních a ve sjezdech. Při závodu na 60 km uvidí bikery postupně třikrát na jednom stanovišti. Ideálním pozorovacím místem velké části trasy a pohled do krásné krajiny je z terasy restaurace Vyhlídka přímo v hotelu Vinice Hnanice. Při výhledu z terasy uvidíte v terénu na zajímavých místech vlajky partnera závodu firmy TKF, které vám pomohu při orientaci průjezdu závodníků v krajině.
 
Místo prezentace a startu: areál Hotelu Vinice Hnanice na rozhraní Národního parku Podyjí
 
Prezentace: od 7.30 do 9.00 hodin (v pátek od 17.00 do 20.00 hodin),
 
 
Start:
- dětské kategorie – odrážedla těsně před startem hlavního závodu cca v 9.20 hodin
- hlavní kategorie v 9.30 hodin (I. vlna 3 okruhy, II. vlna 2 okruhy, III. vlna 1 okruh)
- ostatní dětské kategorie po startu hlavní kategorie cca v 9.40 hodin
 
Vyhlášení výsledků: v 13.30 hodin (dětské kategorie a hlavní kategorie)
 
Hlídaní kol: od 7.30 do 20.00 hodin
 
Přihlášky: dětské kategorie na místě nejpozději do 9.00 hodin, ostatní nejlépe předem
 
Přihlášky je možné stáhnout na www.vinice-hnanice.cz
 
Startovné:
- děti do 15 let zdarma (Žáci 2 a nižší kat.)
- Junioři 150 Kč
- Kadeti 250 Kč
- ostatní do 24.9. (připsané na účtu pořadatele) 350 Kč
- na místě v den akce nebo v pátek od 17.00 do 18.00 hodin v místě prezentace 400 Kč
 
V ceně: parkování, startovní číslo, dárky od partnerů, občerstvení na trati, občerstvení po ukončení závodu, mytí kol, mytí závodníků, kupóny pro ochutnávku vína a burčáku v odpolední části akce -  Hnanické Svatováclavské slavnosti vína
 
Trať: okruh 19,5km – 275m převýšení, vedena po lesních a polních cestách, v některých místech pouze pěšinky nebo průjezdy mezi řádky vinohradu, část tratě vedena po loukách, pouze 5% tratě vedena po asfaltu - nutné přejezdy mezi terénními úseky tratě
 
 
Rozlišení tratí:
 
1 okruh 19,5km– 275m převýšení „Můj první závod“ pro každého cyklisty, který má zájem si vyzkoušet závod horských kol, ale zatím nemá tolik natrénováno a přesto chce stát na stupních vítězů. V této kategorii nemohou startovat závodníci s licencí ČSC a registrováni v jednotlivých pohárech závodů horských kol nebo maratonů.
 
2 okruhy 39km – 550m převýšení „Jsem závodník amatér“ pro závodníky amatéry, kteří již vyzkoušeli náročnost závodů horských kol, ale s opravdovými závodníky se zatím nemohou rovnat
 
3 okruhy 58,5 km – 825m převýšení „Tvrdě trénuji a pravidelně závodím“ pro všechny, kteří jsou držiteli licence Českého svazu cyklistiky a jsou přihlášeni v jednom z pohárů horských kol nebo maratonů v ČR.
 
Značení tratě:
 
Trať bude kompletně vyznačena ve středu 24. 9. do 18.00 hodin prostřednictvím směrových šipek a „mlíkem“ žluté barvy.
 
Každých 5 km bude umístěna značka s počtem km do „cíle“ jednoho okruhu.
 
Před cílem bude značení vzdálenosti 3 km, 2 km, 1km a 500 m.
 
Pořadatelská služba: bude zajišťovat bezpečný průjezd cyklistů především po obecních komunikacích, v místech, kde trať prochází po pěších nebo cyklistických trasách
 
Cílem je zabezpečit plynulý a bezpečný průjezd cyklistů s minimálním omezením ostatních uživatelů. Na trase – 1 okruh, který měří 19,5 km, bude bezpečnostní opatření dle směrnice k tomuto závodu zajišťovat 35 pořadatelů a zdravotníků
 
Občerstvovací stanice: v místě průjezdu vinohradem mezi obcemi Popice a Havraníky
 
Vybavení: čistá voda, iontové nápoje a energetické tyčinky z produkce firmy PENCO, banány, pomeranče, jablka a několik druhů moštů z produkce firmy POMONA Těšetice, pro zájemce o „rychlejší“ jízdu burčák z produkce vinařství Vinice Hnanice. Významným doplněním energie může být i vinná šťáva.
 
Dětská občerstvovací stanice: výhradně pro děti přihlášené do dětských kategorií – umístěna u vstupu do areálu
 
Vybavení:čistá voda, iontové nápoje a energetické tyčinky z produkce firmy PENCO, jablka a několik druhů moštů z produkce firmy POMONA Těšetice, pro zájemce o „rychlejší“ jízdu vinná šťáva z produkce vinařství Vinice Hnanice
 
Zdravotní zabezpečení: na vyznačených místech viz mapa závodu, bude zdravotník s potřebným vybavením pro poskytování první pomoci
 
V místě startu stanoviště lékaře a sanitního vozu. Ošetřovna v místě prezentace.
 
Servis: v místě prezentace a startu servisní stan Park TOOL pro základní seřízení a doladění kol před startem + kompresor a pro zájemce vážení kol
 
Na trase v místě občerstvovací stanice kontaktní bod projektu „Místa technické a první pomoci“ – SELF SERVICE s obsluhou mechanika pro nouzové opravy kol.
 
Mytí kol:
Po ukončení závodu v zadní části hospodářské budovy cca 50 m od startu po směru jízdy (POZOR!!!!! Závodníci, kteří pojedou závod na 1 nebo 2 okruhy, musí dbát zvýšené opatrnosti při pohybu po trati, na které může ještě probíhat závod na tři okruhy.)
 
V případě nepříznivého počasí (déšť v den akce a těsně před akcí) budou na kritických úsecích tratě k dispozici  - košťata a další pomůcky pro odstranění bahna spolu s vodou.
 
POZOR!!!!!!!! Pro mytí kol není dovoleno používat biotop v areálu.
 
Mytí závodníků:
Sprchy v místě vstupu do wellness centra cca 50 m od prezentace směrem k tenisovým kurtům. Doporučujeme vhodnou obuv do šaten.
 
Strava pro závodníky:
Přihlášeni závodníci od kategorie Kadeti budou mít na výběr z dvou jídel v restauraci, která je ve stejné budově jako prezentace a zázemí závodu.
 
Další možnost stravování přímo v restauraci nebo na terase Vyhlídka v hlavní budově hotelu.
 
Pro dětské kategorie malé občerstvení u vstupu do areálu – Dětský dopravní koutek
 
 Organizační opatření:
 
Oficiální projetí tratě v neděli 21. 9. v 14.00 hodin u Hotelu Vinice Hnanice. Po vyjížďce následuje prohlídka hotelu a vinařství.
 
Trať bude kompletně vyznačena od středy 24. 9. 2014 od 18.00 hodin.
 
Z důvodu ochrany přírody a bezpečnosti závodníků je kapacita průjezdnosti tratě omezena počtem 300 závodníků mimo dětské kategorie (kategorie Kadeti a Junioři se započítávají do celkového počtu).
 
Závodníci jsou povinni využívat pouze značenou trasu závodu a především v úseku Staré vinice – vřesoviště nevybočovat z pěšiny do volného terénu. Vyjetí z tratě nebo zkrácení může vést k diskvalifikaci.
 
Pro parkování vozidel je určena travnatá plocha při odbočení z hlavní komunikace cca 1km od prezentace. Z bezpečnostních důvodů není povoleno parkování před hotelem.
 
Ceny:
 
Finanční prémie pro závod na 3 okruhy v jednotlivých kategoriích. Dále závodníci na stupních vítězů obdrží dle pořadí sady vín z produkce Vinařství Hnanice, ceny od partnerů, slevové kupóny pro využití služeb hotelu Vinice Hnanice a dalších podporovatelů.
 
V dětských kategoriích na stupních vítězů láhev 0,7, vinné šťávy z produkce vinařství Vinice Hnanice, tokeny do Kinderweltu, cyklistické láhve s potiskem k 20. výročí zahájení činnosti Cyklo Klubu Kučera Znojmo a ceny od partnerů. Všechny děti v pořadí od 4. místa obdrží při vyhlášení drobné ceny od partnerů
 
Závod horských kol tvoří dopolední doprovodnou akci: Hnanické Svatováclavské slavnosti vína, které začínají v 14.00 hodin. Součásti startovného jsou poukázky pro ochutnávku vína a burčáku.
 
Doprovodný program závodu od 10.00 hodin:
 
Pro děti – Dětský dopravní koutek:
 
Výtvarná soutěž „Moje cyklistická láhev“ – grafický návrh cyklistické láhve
 
Soutěž – stavění obalů od moštů do výšky
 
Šlapací káry, trojkolky, koloběžky a odrážedla
 
Kreslení na chodníku a na mobilní školní tabuli
 
Dopravní testy
 
Ochutnávka moštů
 
Pro dospělé – Poučení, zábava a doplnění cyklistické výbavy:
 
Servisní stánek pro nejnutnější opravy a seřízení kol před závodem – Park Tool
 
Informační stánek – cykloturistika v regionu (mapové podklady regionu a tipy na výlety)
 
Ochutnávka výrobků firmy EXPRES MENU
 
Cyklistické kuriozity – několik zvláštních a speciálních kol s možností vyzkoušení
 
Výstava kreslených vtipů s cyklistickou a vinařskou tematikou
 
Prohlídka kol a vydání certifikátu o technickém stavu kola – vážení kol
 
Cyklistické lékárničky, obaly na mapy, cyklistické doplňky a reklamní předměty pro cyklisty
 
Testovací jízdy elektrokol
 
 
 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?