burcakTour de burčák 2014
Na kole nebo pěšky můžete v sobotu 20. září zažít atmosféru začínajícího podzimu a období burčáku přímo mezi vinicemi na Znojemsku. Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny. V cíli výletu se můžete těšit na pohodové posezení u burčáku v areálu Louckého kláštera ve Znojmě.
Legendární Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska – vás zavede do nejzápadnější části vinařských stezek. Mezi 9 a 11 hodinou získáte na startovním místě v Louckém klášteře startovní pas s mapkou a na výběr budete mít různě dlouhé okruhy, vhodné jak pro náročné cyklisty, tak pro rodiny s dětmi a pěší.
 
Trasy o délkách 20, 30 a 40 km jistě uspokojí malé i velké turisty. V sedle kola nebo pěšky navštívíte královnu jihomoravských vinic - Šobes, unikátní sklepní areál Modré sklepy v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích, sklepní uličky v Hnanicích, Chvalovicích a Šatově, který je proslulý svými sklepními labyrinty z pískovce. Zavedeme vás i nakouknout "do ciziny" do rakouského Unterretzbachu. Startovním i cílovým místem Tour de burčák bude Loucký klášter, v němž bude po celý den probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo. 
 
Start
Akce je otevřena široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 20.9.2014 na registraci do areálu Louckého kláštera ve Znojmě. Zaregistrovat se je možné v době mezi 9 a 11 hodinou a vyrazit na trasu. Startovné činí 100 Kč, neplatí ho účastníci do 18ti let.
V ceně startovného je zahrnuta sklenička s nosičkou a cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst. Ve vinařstvích jsou pro vás připraveny degustační vzorky v ceně 10 - 15 Kč, které hradíte přímo u vinaře.
Na startu pro vás navíc Cykloklub Kučera, který letos slaví 20 let své existence, připravil následující cyklospeciality:
  • Preventivní prohlídka jízdních kol a vydání certifikátu o technickém  stavu bicyklu
  • Výstava kreslených vtipů s vinařskou a cyklistickou tématikou
  • Výstava cyklistických kuriozit s možností vyzkoušení
  • Testovací jízdy elektrokol
  • Výrobky od regionálních výrobců
  • Cyklistické lékárničky, obaly na mapy, mobilní telefony a bezpečnostní osobní náramek
Kontaktní bod projektu „Místa technické a první pomoci“ + stanoviště asistenčního vozu MOBILE POINT SERVICE v případě vážných technických a zdravotních problémů zajistíme převoz cyklistů a kol – tel. 608 736 135)
 
 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?