znovinwalkingDen Znovín Walkingu 2014

Přijeďte v sobotu 19. dubna 2014 a zúčastněte se již sedmého ročníku oblíbené outdoorové akce, která si rok od roku získává stále více příznivců. Během vycházky, jejíž náročnost si sami zvolíte, ochutnáte na dvou stanovištích osm různých vzorků vín.

Pro letošek opět odpadá podmínka účasti s walkingovymi holemi, ale určitě je doporučujeme.

Registrace proběhne mezi 9.00 – 11.00 hodinou na fotbalovém hřišti v Hnanicich (naproti hotelu Happy Star). Po zaplacení registračního poplatku 100 Kč na osobu, získáte bločky na ochutnávku osmi vzorků vín, „startovací“ lahvičku vína 0,187 l, mapku, skleničku. Zdatnější, kteří projdou obě trasy, tedy mohou za 200 Kč ochutnat na čtyřech ochutnávkových stanovištích až 16 vzorků různých vín. Další vzorky vín si také můžete dokoupit na ochutnávkových stanovištích v Havraníkách – Staré vinice a v Podmolí – Šobes.

Zájemce prosíme, aby se z organizačních důvodů hlásili do 16. 4. 2014 na emailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo na tel. čísle 515 266 620, 606 772 373 od 7.00 do 15.00 hod. Na fotbalovém hřišti v Hnanicích je zdarma k dispozici velké parkoviště.

Na vycházkové okruhy můžete vyrazit individuálně v kterýkoliv čas po registraci. Ti, kdo si netroufají absolvovat okruh samostatně, se mohou připojit k našim průvodcům, kteří budou odcházet z fotbalového hřiště v Hnanicich v 10.00 hod. Ti, kdo znají prostředí, mohou po registraci vyrazit individuálně v kterýkoliv čas. Pokud v sobotu 20. dubna nebo v neděli 21. dubna odevzdáte degustační skleničku v prodejně lahvových vín v Louckém klášteře, získáte jednorázovou 10 % slevu na nákup vína.

Stanovené okruhy
Okruh č. 1

Jarní přírodou přes dvě lávky na Šobes

Okruh vede z fotbalového hřiště naproti hotelu Happy Star v Hnanicích po první lávce přes řeku Dyji na ochutnávkový stánek na vinici Šobes a odtud po červené značce Klubu českých turistů směrem k Podmolí na rozcestí U Milíře. Dále po modré značce KČT po druhé lávce přes řeku Dyji. Od ní pak po asfaltové silnici mírně vpravo a na horizontu rovně. V údolí viniční tratě Knížecí vrch bude připravenopřipraveno další ochutnávkové místo. Dále pak rovně směrem k silnici do Hnanic a zpět k hotelu Happy Star.

Okruh měří asi 11 km.

 

Okruh č. 2

Genius loci – Hnanice – Šatov – Havraníky

Tento okruh začíná opět na fotbalovém hřišti v Hnanicích naproti hotelu Happy Star a pokračuje kolem kapliček sv. Urbana a sv. Wolfganga přes hnanicko-havranické vřesoviště s nádherným výhledem do okolí k ochutnávkovému stánku na Starých vinicích v Havraníkách (ochutnávkové stanoviště). Odtud přes Skalky do Moravského sklípku v Šatově (ochutnávkové stanoviště). Dále kolem Obecního úřadu k pěchotnímu srubu Zahrada rovně na horizont podél vinice Peklo a po hraniční cestě (bývalá „železná opona“) s kouzelnými pohledy do okolí k hraničnímu přechodu. Závěr okruhu vede po silnici směrem do Hnanic zpět k hotelu Happy Star.

Okruh měří asi 12 km.

Mapy a další podrobnosti ke Dni Znovín walkingu najdete ke stažení na stránce www.znovin.cz cca týden před akcí a nebo při registraci na fotbalovém hřišti v Hnanicích naproti hotelu Happy Star.Pokud nemáte hole, lze je zapůjčit u registrace za poplatek 50 Kč a vratnou zálohu 200 Kč anebo zakoupit sadu s logem Znovínu Znojmo za 490 Kč v prodejně v Louckém klášteře ve Znojmě, která je ten den otevřena již od 9.00 hodin.

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?