nppDobrý skutek pro Podyjí 2012

Správa Národního parku Podyjí letos poprvé ocení projekty, které zlepšují životní prostředí pro obyvatele i přírodu Podyjí. Mezi osmi navrženými kandidáty jsou zdařilé úpravy staveb respektující kulturní hodnotu sídel, zásahy do veřejných prostranství nebo kvalitní péče o pozemky a další počiny.

     Tři oceněné z kandidátů vybere Správa parku. O čtvrtém můžete rozhodnout vy v anketě, kterou naleznete níže. Dobrý skutek pro Podyjí za rok 2012 vyhlásí Správa parku v úterý 11. prosince v 17.00 v Domě umění ve Znojmě. Do užší nominace na ocenění Dobrý skutek pro Podyjí se dostali jednotlivci, obce i soukromé společnosti. „Chtěli jsme takto vyzdvihnout dobré příklady péče o krajinu a životní prostředí v nejširším smyslu slova, které jednoznačně zlepšují kvalitu života v Podyjí,“ řekla náměstkyně ředitele Správy Národního parku Podyjí Lenka Reiterová. Mezi nominované se tak dostala například obec Hnanice, která se rozhodla nadzemní elektrické vedení nahradit podzemním, vlastník pozemku na Hradišti, který pečuje o část tamních unikátních teras, nebo majitelé domů v Konicích či Lukově, kteří při rekonstrukcích respektovali tradiční charakter staveb a architektonické detaily fasád ve své obci. V internetovém hlasování máte možnost rozhodnout o svém favoritovi až do 7. prosince.

Dobrý skutek pro Podyjí 2012 - nominace

 

Kabelizace elektrického vedení v Hnanicích

hnanice_kabel

 

Obec se rozhodla nahradit stávající nadzemní elektrické vedení vedením podzemním. Z Okružní ulice tak zmizely zbytečné dráty, prostor se vyčistil a ulice získala novou podobu. Jedná se o významnou veřejně prospěšnou stavbu pro obec. Nadzemní elektrické vedení je instalováno ve všech obcích ochranného pásma a historická i estetická hodnota výstavby v obcích tím velmi trpí. Krok obce Hnanice dal znovu vyniknout historicky a architektonicky cenným prvkům Okružní ulice a zejména zachovalosti celku.

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Leden 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?