vzdelavaniCentrum vzdělávání všem

V jihomoravském kraji zahájila v březnu činnost nová instituce Centrum vzdělávání všem. Klade si za cíl podat pomocnou ruku všem, kteří tápou v pracovním životě a zároveň mají chuť s tím něco udělat. Centrum vzdělávání všem (CVV) poskytuje své služby veřejnosti zcela zdarma.

Sídlí v Brně-Bosonohách na Pražské ulici a veřejnost může využít jak webu www.vzdelavanivsem.cz, tak i telefonické či emailové konzultace nebo přijít do Centra osobně.

 

Služby Centra vzdělávání všem

  • Informace o celoživotním vzdělávání v JMK
  • Kariérní poradenství
  • Zprostředkování studijních a profesních stáží  

Centrum vzdělávání všem provozuje portál www.vzdelavanivsem.cz s přehlednou databází všech vzdělávacích kurzů v Jihomoravském kraji. Ať už jde o rekvalifikaci na jinou profesi nebo jen počítačový či jazykový kurz, portál je nabízí na jednom místě přehledně seřazené podle místa konání, času i ceny. „Ze zkušenosti víme, že mnoho lidí při vyhle­dávání naráží na problémy. Neví, co vlastně potřebují, a možná ani netuší, jak a co přesně hledat. Proto jsme veřejnosti k dispozici a s vyhledáváním pomůžeme. To, co nenajdeme v databázi, poptáme u odborníků. Jde nám o to, aby ka­ždý, kdo projeví zájem o vzdělávání, odešel s tipem nebo dobrou radou,“ říká informační specialistka Centra Hana Rozprý­mová.

Centrum vzdělávání všem poskytuje zdarma také kariérní poradenství. „Když člověka vyhodí z práce, žádnou nemůže najít kvůli nedostatečné kvalifikaci, nebo má pocit, že mu ujíždí vlak, budeme se mu snažit pomoci při osobních konzultacích, s odbornou pomocí se totiž i ty nejhorší životní situace vždycky řeší lépe,“ vysvětluje kariérní specialistka CVV Veronika Šuráňová.

Poslední službou, kterou CVV nabízí veřejnosti je zprostředkování stáží. Existují totiž stipendijní programy, které umožňují vyjet na zkušenou do zahraničí a zvýšit si tak kvalifikaci. Studijní i odborné stáže jsou řešením například pro ty, kteří nemohou najít uplatnění, včetně absolventů. Pracovníci CVV mají přehled o podpůrných stipendi­ích a individuálních grantech a nabídnou veřejnosti podporu při zpro­středkování a vyřízení zahraniční stáže. Právě vyřízení všech formalit lidé totiž často vnímají jako složité a odrazující.

Kontakty Centra vzdělávání všem:

www.vzdelavanivsem.cz

Telefon: 547 215 588

Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 podatelna@obechnanice.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Listopad 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?