Elektronická kronika bude zpočátku mapovat dění v obci pouze od počátku roku 2011, protože obecní život v předcházejících letech nebyl bohužel podrobně zaznamenáván. Starší písemné kroniky, které jsou uloženy v archivu, se však budeme snažit také postupně zpřístupnit v elektronické podobě .

     Informace v kronice z větší části vycházejí z obsahu webových stránek. Chronologicky zaznamenávájí události, k nimž v obci došlo a jsou zajímavé nebo důležité. Dozvíte se tak, co se v jednotlivých měsících roku stalo, kdo se narodil, kdo zemřel, co pořádají hasiči, rybáři a podobně.

      

     Vést kroniku obce je povinnost již z roku 1920, nově tuto problematiku upravuje zákon č. 132 ze dne 14. března 2006 o kronikách obcí.

- Každá obec vede kroniku obce, do níž se zaznamenávají zprávy o důležitých a pamětihodných událostech v obci pro informaci i poučení budoucím generacím.

- Kronika je vedena jako ručně psaná kniha s číslovanými listy nebo v elektronické podobě s následným tiskem číslovaných listů po uzavření každého kalendářního roku na trvanlivém papíře určeném pro dokumenty, které se zajistí vazbou.

- Nedílnou součástí kroniky je příloha, která obsahuje písemné, obrazové nebo zvukové dokumenty doplňující zápis v kronice.

- Obec zabezpečí kroniku proti ztrátě, poškození a neoprávněnému přístupu. Zápis do kroniky se provádí nejméně jedenkrát za kalendářní rok. O obsahu zápisu rozhoduje obec.

- Do kroniky může každý nahlédnout ve vymezené době na obecním úřadě; pokud je nahlížení umožněno do kroniky ručně psané nebo do kroniky v podobě tištěné vázané papírové knihy s číslovanými listy, děje se tak pod dohledem kronikáře. Občan obce starší 18 let, jakož i osoba, které zákon přiznává práva občana obce, může navrhnout písemně změnu, doplnění nebo opravu zápisu v kronice. Obec na základě těchto návrhů podle okolností zápis v kronice opraví, doplní nebo jinak změní.

 
Czech English French German Italian Polish Russian Spanish
Obecní úřad Hnanice
mapka hnanice
tel., fax: 515 232 133
 ouhnanice@volny.cz
alt alt
alt alt
mapový server
autobusové spojení
alt
blond1
Hlášení o pálení
199-banner
Přehled událostí
<<  Červen 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Anketa
Který název Hnanic se Vám více líbí?